• 0 532 668 50 50

    |
  • 0 541 286 13 24

    |

KUŞADASI

Kuşadası ;Türkiyenin ilk turistik kasabası ünvanına sahip ve ege bölgesinin şirin bir ilçesidir.

Etrafında bir çok tarihi eserlerin bulunduğu;efes,şirince,meryemana,millipark ve

30 km. uzunluğunda mavi bayraklı tertemiz bir deniz ve plajlarla sahil bandına sahiptir.

Türkiyenin en büyük limanlarından birisi ( SCALONOVA ) limanı yine kuşadasındadır.

Günlük ortalama 8 ila 10 büyük yolcu gemisi kuşadası limanına yanaşmaktadır.

Dünyanın en büyük cruse yolcu gemilerini yine kuşadası limanı ağırlamaktadır.

Dünyanın her ülkesinden mart-kasım aylarında;yüzbinlerce turisti kuşadası ağırlamaktadır.

Binlerce konaklama tesisleri,alışveriş merkezleri ve eğlence yerleri tüm sezon boyunca hizmet vermektedir.

İzmir adnan menderes hava limanı 30 dakika mesafede olması tabiiki çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Son yıllarda yabancı ülkelerden gelerek;binlerce yabancı yazlık,

apartman dairesi veya villa gibi gayrimenkul sahibi olmuşlardır.

Halen özellikle almanya,ingiltere,irlanda,hollanda,danimarka,norveç,fransa,belçika gibi 

avrupa ülkelerinden yabancıların mülk edinme ilgisi tüm hızıyla devam ediyor.

Son zamanlarda yine arap ülkelerinden kuwyt.quatar,iran gibi ülkelerden mülk edinmeleri dikkat çekmektedir.

Ücretsiz olarak sunduğumuz daışmanlık hizmetlerimizden ; 7/24 bilgi alabilirsiniz..0 532 668 50 50

KUŞADASI VE ÇEVRESİ TARİHİ YERLERİMİZ

 


Kuşadası Tarihi Yerler Kuşadası ve bölgesi tarih açısından medeniyetler beşiği olmuştur,tarihte yer etmiş bir birçok medeniyetler bu bölgede kurulmuştur. Bunlar arasında Efes (Ephesus) M.Ö.6.000 yıllara dayanmaktadır. Efes gibi tarihte yer etmiş Milet antik şehir, Priene antik şehirler Kuşadası’na 40km çapta yer almaktadır. Efes Antik Şehir’i yılda ortalama iki milyon ziyaretçi gezmektedir.2012 yılı Efes Harabeleri giriş ücreti 25TL dir.Öğrenci 15TL dir.
 


Hristiyanlar için çok ayrı bir öneme sahip Meryem Ana’nın evi Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Kuşadası’na tatile gelen birçok hristiyan Efes ve Meryem Ana’nın evini ziyaret etmektedir. Efes ve Meryem Ana’yı görmeye geldiğinizde Selçuk Müzesi’ni görmenizi tavsiye ederiz.
 


Efes çevresinden çıkartılan heykel insan kaideleri gördükten sonra içiniz ürperecek heykellerin canlı olduğunu düşüneceksiniz. Antik Şehirleri görmek için yapacağınız ödeme yerine Müze Kart alarak bir yıl boyunca ücretsiz tüm ören yerlerine girebileceğinizi biliyormusunuz. Müze Kart almak için 30TL öğrenci için 15TL ödemeniz gerekli.

 

PRİENE MİLET EFES ARTEMİS TAPINAĞI SELÇUK MÜZESİ İSABEY CAMİİ GÜVERCİN ADASI

Meryem Ana Kilisesi Efes Selçuk (Virgin Mary )

 

 

 

Meryem Ana Evi

90’ların sonuna doğru Papa IV. Paul tarafından Hristiyan dünyası için resmi bir Hac merkezi olarak ilan edilen Meryem Ana Evi, son zamanlarınen popüler uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir.Sadece Hac niyetiyle seyahat edenleri değil, günübirlik turistik amaçlarla gezinen seyyahlarıda mistik havasıyla etkilemektedir. Hristiyan dünyasında 15 Ağustos tarihinde Meryem’in göğe yükseldiğine inanılır ve Meryem Ana Evinin bahçesinde geleneksel olarak her yıl bu tarihte ayin düzenlenir.

Meryem Ana Evi;tarihi, kültürel, arkeolojik, sanatsal dokularıyla son zamanların en çok rağbet görenEfes antik kenti yakınlarında, Bülbül dağının zirvesindeyer almaktadır. AzizYuhanna’nın kendi incilinde de belirttiği üzere, Hz. İsa annesi Meryem’i ve en çok sevdiği havarisi Yuhanna’yı birbirlerine emanet etmiştir. Hz. İsa’nın çarmıha gerilmesi olayından sonra,Aziz Yuhanna Meryem Ana’yı da alarak Efes dolaylarına gelmiştir. Elde edilen bazı diğer buluntular ışığında da, Meryem Ana’nın Efes’e geldikten burada yaşadığına inanılmaktadır.

Meryem Ana Evi’nin1800’lerde keşfedilmesi, Almanya’da şifası bulunamayan bir hastalığa yakalanan rahibeAnne CatherineEmmerich’inanlatımlarına dayanarak gerçekleşmiştir. Hastalığı süresince gördüğü rüyalara ve özel görümlere istinadenrahibenin ölümünden sonra (1842) “Meryem’in Hayatı” adlı bir kitap basılmıştır ki bu kitap Hristiyan dünyasında çok büyük bir yankı yaratmıştır. Kitapta, Efes dolaylarındaki bu evin konumu ve dış görünümü ile ilgili detaylıbilgi verilmesi, Meryem Ana ve Aziz Yuhanna’nın Kudüs’ten Efes’e gelirken yolculuklarında yaşanan olayları ve Meryem Ana’nın, oğlu İsa için nasıl üzüldüğünün anlatılması mucizevibir olaydır aslında.Zira, rahibe Anne Catherine, çocukluğundan itibaren yatalak bir hasta olarak hayatını sürdürmüştür. Bu durumda daha önce Efes’e gelip buraları görmüş olması beklenemez.

Ziyaret Edebileceğiniz Noktalar

M.S. 1. yüzyıla ait su sarnıcından sonra eve doğru yürüdüğünüz yolun sonunda sol tarafınızda Meryem Ana heykelini göreceksiniz. Heykelden sonra, 1951-52 yılları arasında restore edilen Meryem Ana Evi’ni ziyaret ettikten sonra merdivenlerden inince aşk, para ve sağlık getirdiğine inanılan 3 çeşmeden su içip yanında bulunan dilek duvarına dileklerinizi bağlayabilirsiniz. Ziyaretinizi gerçekleştirdikten sonra Meryem Ana Evi’nden ayrılmadan önce, CafeTurco’da Türk kahvesi içebilirsiniz.

Dini bir ziyaret yeri olduğu için uygun kıyafetle gidilmesi beklenmektedir. Meryem Ana Evi’ndeki görevli kişilerden istediğiniz takdirde ev ziyareti süresince şal vs. temin etmeniz mümkündür. Burada görevli Katolik rahiplerin sıcak ve samimi yaklaşımı gözünüzden kaçmayacak başka bir ayrıntıdır.

Nasıl Gidilir?

Kendi özel aracınızla gidebileceğiniz gibi, Kuşadası’ndan dolmuş kullanarak Selçuk’a, Selçuk’tan da taksi kullanarak Meryem Ana Evi’ne ulaşabilirsiniz (Selçuk-Meryem Ana Evi 9 km). Kuşadası’ndan Meryem Ana Evi’ne direk araç yoktur.

 

 

© 2016 Ekip Emlak. Tüm hakları saklıdır  

Yukarı